۶ علت سیاهی صفحه تلویزیون الجی

آنچه می‌خوانید...

علت تاریک شدن صفحه تلویزیون الجی

ال‌جی یکی از برندهای معتبر در ساخت تلویزیون‌های هوشمند است که بازار جهانی را در دست خود گرفته است. با این وجود مشکلی که تعداد اندکی از کاربران بعد از سال‌ها استفاده از تلویزیون ال‌جی با آن روبه‌رو می‌شوند،  تاریک شدن صفحه تلویزیون‌های ال‌جی است. در ‌این‌جا بازارفا قصد دارد به بررسی علت تاریک شدن صفحه تلویزیون ال‌جی و راه حل‌های موجود آن، بپردازد. با ما همراه باشید.

علت تاریک شدن صفحه تلویزیون الجی به عوامل مختلفی برمی‌گردد:

*خرابی بک لایت

*سوختن پیکسل‌ها

*خراب شدن پنل

*مشکل تنظیمات تصویر

*اشکال در اتصال منبع ورودی

*مشکلات محیطی

در ادامه، بازارفا به هریک از این عوامل می‌پردازد و راه‌حل‌هایی برای رفع تاریک شدن صفحه تلویزیون ال‌جی ارائه خواهد داد تا کاربران بتوانند مشکل را بهبود دهند و از تماشای لذت‌بخش ‌تلویزیون بهره‌مند شوند. در ادامه با توضیح کامل موارد همراه بازارفا باشید…

1.مشکل و خرابی بک لایت

 مهم‌ترین و اصلی‌ترین علت تاریک شدن صفحه تلویزیون الجی، اختلال و خرابی نور پس‌زمینه یا همان بک لایت (back light) است. بک لایت (back light) مربوط به ال ای دی‌های یک تلویزیون است که خاموش شدن تعدادی از این ال ای دی‌ها سبب تاریک شدن صفحه تلویزیون ال‌جی می‌شود.

گفتنی است که بدانید قبل از قطع کامل تصویر، برخی لامپ‌(ال ای دی)های معیوب شروع به چشمک‌زدن می‌کنند و این اختلال، ‌سراغ لامپ‌های دیگر می‌رود و مابقی لامپ‌ها را می‌سوزاند.

پس بهتر است در مواجهه با این مشکل و پس از بررسی موارد مهم(که متوجه شدید مشکل از نور پس‌زمینه یا ال ای دی‌ها است)، هر چه سریع‌تر برای تعمیر کردن لامپ‌های معیوب اقدام کنید.

مشکل و خرابی بک لایت تلویزیون ال جی

2.سوختگی پیکسل‌ها

 یکی دیگر از عوامل مهم در علت تاریک شدن صفحه تلویزیون الجی، سوختگی پیکسل‌ها است. بهتر است بدانید که هر پیکسل دارای 3 عدد ساب پیکسل (جهت ایجاد رنگ) است. به دلیل این‌که کنترل این پیکسل‌ها توسط ترانزیستور انجام می‌شود، اگر در این قسمت‌ها مشکل و اختلالی رخ دهد، پیکسل می‌سوزد که در این مورد هم حتما جهت تعمیر آن‌ها اقدام کنید.

سوختگی پیکسل های تلویزیون ال جی

3.خراب شدن پنل تلویزیون

این مشکل پس از مشکل بک لایت، درصد بالایی رو به خودش اختصاص داده است. پنل بخشی از تلویزیون است که تصاویر را به شما نمایش می‌دهد.(نمایش کریستال مایع)

پنل قطعه‌ای است که طول عمر آن مشخص است و پس از پایان یافتن عمر مفید آن(به علت بالا بودن ساعات کاری)، لکه‌هایی مانند ابر در تصویر ظاهر می‌شوند.

بهتر است بدانید که در صورت عدم تعمیر این بخش، تعمیرکار اقدام به تعویض پنل می‌کند.

علت تاریک شدن صفحه تلویزیون الجی، خراب شدن پنل تلویزیون ال جی

4.مشکل در تنظیمات تصویر

 یکی از این تنظیمات، حالت صرفه‌جویی در مصرف انرژی است. با فعال بودن این قسمت، نور تلویزیون را ممکن است تا حد قابل توجهی کاهش پیدا کند و باعث تیره شدن تصویر تلویزیون ال‌جی شود. برای حل این مشکل به بخش تنطیمات صرفه‌جویی در مصرف انرژی (Energy saving) بروید و این حالت را غیر فعال یا کاهش دهید.

مشکل تنظیمات تصویر تلویزیون ال جی

5.اشکال در اتصال منبع ورودی

حتما اطمینان پیدا کنید که منبع ورودی (دستگاه پخش ویدئو یا کامپیوتر) به تلویزیون درست متصل و تنظیم شده است. بهتر است بدانید، کیفیت و وضوح منبع ورودی نیز می‌تواند بر روی تاریک‌بودن تصویر تلویزیون تأثیر بگذارد.

6.عوامل محیطی

عوامل محیط همچون نور محیط و نوع اتاق امکان دارد بر روی کم‌شدن نور تصویر تاثیر بگذارد. برای مثال، نور زیاد در اتاق امکان دارد سبب تاریک‌ شدن تصویر تلویزیون‌ شود.

نتیجه‌گیری

به طور خلاصه، اگر تنظیمات تصویر را بررسی کردید و مشکل همچنان وجود داشته است، بهترین راهکار این است که با تعمیرکار متخصص(متخصصین بازارفا) یا خدمات پشتیبانی الجی تماس بگیرید تا مشکل را تشخیص دهند و راه حل مناسب را ارائه دهند که امکان دارد نیاز به یک تعمیرکار متخصص تلویزیون داشته باشد.

منابع: LG TV – Troubleshooting A Dark or Dim Screen

نظرات
جستجو
عضویت در خبرنامه
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه
0 لیست علاقه مندی ها
حساب من